Tweet
АрсеналБорнмътБрайтънБърнлиЕвертънКардиф СитиКристъл ПаласЛестър СитиЛивърпулМанчестър СитиМанчестър ЮнайтедНюкасъл ЮнайтедСаутхамптънТотнъм ХотспърУест Хем ЮнайтедУлвърхамптън УондърърсУотфордФулъмХъдърсфийлд ТаунЧелси

Кристъл Палас се измъкна от опасната зона (ОБЗОР)

Novsport.com

Отборът на Кристъл Палас спря серията си от четири загуби и постигна първа победа от над два месеца насам, налагайки се като гост над Хъдърсфийлд с 2:0.

Бранителят Джеймс Томкинс откри резултата в 23-ата минута, а в 68-ата Лука Миливоевич сложи точка на спора от дузпа за 2:0.

Така Хъдърсфийлд остана с 31 точки, но вече има само с една повече от гостите, които напуснаха зоната на изпадащите.

С 27 в своя актив остана Стоук Сити, след като падна вкъщи от Евертън с 1:2.

Над всички на „Британия”, където беше поставен рекорд по посещаемост днес (30022 зрители), бе зимната покупка на „карамелите” Дженк Тосун.

Пристигналият от Бешикташ срещу 20 млн. паунда 26-годишен нападател вкара и двете попадения за своите, разписвайки се в 69-ата и в 84-ата минути, така че вече има четири гола в последните три мача.

Стоук пък остана с човек по-малко още в 30-ата минута, когато директен червен картон получи Чарли Адам.

Куриозното в мача бе, че резервата на „грънчарите” Ерик Чупо-Мотинг влезе на терена (72’), вкара гол (77’) и бе заменен (79’) за общо седем минути.

В другия мач от XXXI кръг, игран в събота от 17:00 часа, Борнемут обърна Уест Бромич Албиън до 2:1 с късни попадения и нанесе осма поредна загуба на „дроздовете”.