Tweet
АрсеналБорнмътБрайтънБърнлиЕвертънКардиф СитиКристъл ПаласЛестър СитиЛивърпулМанчестър СитиМанчестър ЮнайтедНюкасъл ЮнайтедСаутхамптънТотнъм ХотспърУест Хем ЮнайтедУлвърхамптън УондърърсУотфордФулъмХъдърсфийлд ТаунЧелси

ИЗУМИТЕЛНО! Англия удари по масата и надви Испания! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Novsport.com

Англия постигна много важен успех в Лига А/ Група 4 на Лига на нациите. "Трите лъва" се наложиха с 3:2 като гости на Испания. Селекцията на Саутгейт реши всичко през първото полувреме, когато водеше с 3:0.

През втората част домакините опитаха да реваншират за крайно неприятните емоции на зрителите, изпълнили трибуните на стадион "Бенито Виямарин" и успяха да стигнат до 2 гола, но силите не им позволиха да направят поне частичен обрат. За Луис Енрике пък това бе първа загуба като селекционер на Испания.

Испания натисна сериозно своя съперник още с началния съдийски сигнал.

В 4-ата минута, след изпълнение на корнер, топката стигна до Алкантара. Последният стреля от границата на наказателното поле, но след рикошет, кълбото премина до лявата греда в нов ъглов. След неговото изпълнение, домакините по чудо не откриха резутлата. Рамос продължи с глава към задната греда, където Алонсо засече от непосредствена близост. Де Хеа обаче показа невероятен рефлекс, избивайки пред самата голлиния.

На фона на играта до момента, Англия поведе изненадващо в 16-ата минута. Рашфорд изведе великолепно Стърлинг, който с кинжален удар от наказателното поле прати топката в мрежата за 0:1.

„Ла Роха“ отново пое инициативата, но в 29-ата минута „Трите лъва“ нанесоха нов удар. Хари Кейн с блестящ пас разсече „червената“ защита, а Рашфорд, останал фронтално срещу Де Хеа, прати топката в долния десен ъгъл за 0:2.

В 38-ата минута Англия съвсем отчая своите домакини. Баркли елегантно пусна зад защитата към Кейн, който с едно намери Стърлинг. За последния пък, от непосредствена близост, не бе никакъв проблем да оформи класиката в резулатата – 0:3.

В началото на втората част Асенсио се завъртя в наказателното поле и стреля с левия крак, но топката рикошира в „бял“ защитник и спря от външната страна на мрежата.

В 56-ата минута Саул стреля от дъгата пред наказателното поле, но Пикфорд сигурно улови.

Само 120 секунди след това Испания намали изоставането си. След центриране от корнер, влезлият току-що Пако Алкасер засече неспасяемо с глава за 1:3.

В 63-ата минута Пикфорд бе на ръба да сгреши фатално, след като се засуети и топката му бе отнета от Родриго, който оставаше на празна врата. Вратарят задържа испанския футболист с ръце в наказателното поле, след което с шпагат изчисти в корнер. Целият отбор на Испания се нахвърли върху съдията да иска дузпа. Вместо това обаче, реферът показа жълт картон на Рамос за масовия протест.

В 82-ата Алкасер стреля силно от дистанция, но топката премина до дясната греда.

Секунди по-късно Асенсио също нанесе мощен изстрел, но кълбото "облиза" левия стълб.

До края на мача испанците продължиха да натискат, но без да успеят да стигнат до сериозни опасности пред Пикфорд до заключителните секунди на даденото 7-минутно продължение. Тогава първо домакините нацелиха напречната греда, а Серхио Рамос пък с глава оформи крайното 2:3.