Tweet
АрсеналБорнмътБрайтънБърнлиЕвертънКардиф СитиКристъл ПаласЛестър СитиЛивърпулМанчестър СитиМанчестър ЮнайтедНюкасъл ЮнайтедСаутхамптънТотнъм ХотспърУест Хем ЮнайтедУлвърхамптън УондърърсУотфордФулъмХъдърсфийлд ТаунЧелси

Тотнъм разпиля Евертън, нов рекорд на Кейн (ВИДЕО)

Novsport.com

Тотнъм разгроми Евертън у дома с 4:0 в мач от 23-тия кръг на английската Висша лига. Звездата на "шпорите" Хари Кейн отбеляза две попадения и така счупи рекорда на Теди Шерингам по количество отбелязани голове за Тотнъм в Премиършип.

В 26-та минута Серж Орие подаде към Хюн Мин Сон и кореецът на празна врата изведе домакините напред в резултата. В 47-та минута Сон асистира на Кейн, който покачи на 2:0. В 59-та минута Кейн се измъкна от защитата на "карамелите" и вкара втория си гол в срещата. Кристиян Ериксен в 81-та минута оформи крайното 4:0.

С успеха Тотнъм е на пето място в класирането с 44 точки. Евертън е 9-ти с 27.