Tweet
АрсеналБорнмътБрайтънБърнлиЕвертънКристъл ПаласЛестър СитиЛивърпулМанчестър СитиМанчестър ЮнайтедНюкасъл ЮнайтедСаутхамптънСтоук СитиСуонзи СитиТотнъм ХотспърУБАУест Хем ЮнайтедУотфордХъдърсфийлд ТаунЧелси

Програма, класиране, голмайстори и резултати от Мондиал 2018

Програма, класиране, голмайстори и резултати от Мондиал 2018

Novsport.com

На 14-и юни стартира двадесет и първото издание на Световното първенство по футбол, което Novsport.com ще проследи на живо благодарение на партньорството ни с някои от водещите руски медии и усилията на нашия екип.

Домакин на форума е Русия, а във финалите участват 32 отбора, разделени в 8 групи от по 4, като всичко интересно може да намерите тук и вновата ни секция, посветена изцяло на Мондиал 2018.

Той се провежда в общо 12 града (Волгоград, Екатеринбург, Казан, Калининград, Краснодар, Москва, Нижни Новгород, Ростов на Дон, Самара, Санкт Петербург, Саранск и Сочи) и е първият в историята в Източна Европа.

Мачът на откриването е на 14 юни 2018 от 18:00 часа, а тези от груповата фаза се играят между 15:00 и 21:00 часа.

Осминафиналите и четвъртфиналите започват в 17:00 и 21:00 часа, докато полуфиналите и двубоят за третото място се играят от 21:00 часа.

Финалът е на 15-и юли на стадион „Лужники“ от 18:00 часа, а шампионът печели световната купа и квота за Купата на конфедерациите през 2021 година.

ГРУПОВА ФАЗА:

Първите два отбора от всяка група продължават в осминафиналната фаза. Класирането на отборите се определя по следния критерий:

1. точките спечелени от мачовете в групите.
2. голова разлика от всички мачове в групите.
3. вкарани голове в груповата фаза.



Ако два или повече отбора са с еднакви показатели от първите три показателя, класирането им се определя по следния начин:
1. спечелени точки в мачовете между отборите с равни показатели.
2. голова разлика в мачовете между отборите с равни показатели.
3. вкарани голове в мачовете между отборите с равни показатели.
4. точки спечелени в класацията за феърплей:
а) първи жълт картон: минус 1 точка
б) индиректен червен картон (втори жълт картон): минус 3 точки
в) директен червен картон: минус 4 точки
г) жълт картон и директен червен картон: минус 5 точки
5. теглене на жребий от ФИФА.


ГРУПА А


Отбор
М
П
Р
З
ВГ
ДГ
ГР
Т


1. Русия










2. Саудитска Арабия










3. Египет










4. Уругвай





















ПРОГРАМА:

14 юни, 18:00 часа
Русия - Саудитска Арабия

Прякопо БНТ 1 / БНТ HD
Стадион „Лужники“, Москва

15 юни, 15:00 часа
Египет – Уругвай
Прякопо БНТ 1 / БНТ HD
Централен стадион, Екатеринбург

19 юни, 21:00 часа
Русия – Египет
Пряко по БНТ 1 / БНТ HD
Стадион "Крестовски", Санкт Петербург

20 юни 2018, 18:00 часа
Уругвай - Саудитска Арабия
Прякопо БНТ 1/ БНТ HD
Стадион "Ростов Арена", Ростов на Дон

25 юни, 17:00 часа
Уругвай - Русия
Пряко по БНТ 1
Стадион "Космос Арена", Самара

25 юни, 17:00 часа
Саудитска Арабия - Египет
Прякопо БНТ HD
Стадион "Волгоград Арена", Волгоград


ГРУПА В


Отбор
М
П
Р
З
ВГ
ДГ
ГР
Т


1. Португалия










2. Испания










3. Мароко










4. Иран






















ПРОГРАМА:

15 юни, 18:00 часа

Мароко - Иран
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Крестовски“, Санкт Петербург

15 юни, 21:00 часа
Португалия – Испания
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Олимпийски стадион, Сочи

20 юни, 15:00 часа
Португалия – Мароко
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Лужники“, Москва

20 юни, 21:00 часа
Иран – Испания
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Казан Арена“, Казан

25 юни, 21:00 часа
Иран - Португалия
Пряко по БНТ HD
Стадион „Мордовия Арена“, Саранск

25 юни, 21:00 часа
Испания – Мароко
Пряко по БНТ 1
Стадион „Калининград“, Калининград


ГРУПА С


Отбор
М
П
Р
З
ВГ
ДГ
ГР
Т


1. Франция










2. Австралия










3. Перу










4. Дания












ПРОГРАМА:

16 юни, 13:00 часа

Франция – Австралия
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Казан Арена“, Казан

16 юни, 19:00 часа
Перу – Дания
Пряко по БНТ HD
Стадион „Мордовия Арена“, Саранск

21 юни, 15:00 часа
Дания – Австралия
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Космос Арена“, Самара

21 юни, 18:00 часа
Франция – Перу
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Централен стадион, Екатеринбург

26 юни, 17:00 часа
Дания – Франция
Пряко по БНТ 1
Стадион „Лужники“, Москва

26 юни, 17:00 часа
Австралия – Перу
Пряко по БНТ HD
Олимпийски стадион, Сочи


ГРУПА D


Отбор
М
П
Р
З
ВГ
ДГ
ГР
Т


1. Аржентина










2. Исландия










3. Хърватия










4. Нигерия














ПРОГРАМА:

16 юни, 16:00 часа
Аржентина - Исландия
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Откритие Арена“, Москва

16 юни, 22:00 часа
Хърватия - Нигерия
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Калининград“, Калининград

21 юни, 21:00 часа
Аржентина - Хърватия
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Нижни Новгород“, Нижни Новгород

22 юни, 18:00 часа
Нигерия - Исландия
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Волгоград Арена“, Волгоград

26 юни, 21:00 часа
Нигерия - Аржентина
Пряко по БНТ 1
Стадион „Крестовски“, Санкт Петербург

26 юни, 21:00 часа
Исландия - Хърватия
Пряко по БНТ HD
Стадион „Ростов Арена“, Ростов на Дон






ГРУПА Е


Отбор
М
П
Р
З
ВГ
ДГ
ГР
Т


1. Бразилия










2. Швейцария










3. Коста Рика










4. Сърбия












ПРОГРАМА:

17 юни, 15:00 часа
Коста Рика – Сърбия
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Космос Арена“, Самара

17 юни, 21:00 часа
Бразилия – Швейцария
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Ростов Арена“, Ростов на Дон

22 юни, 15:00 часа
Бразилия - Коста Рика
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Крестовски“, Санкт Петербург

22 юни, 21:00 часа
Сърбия – Швейцария
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Калининград, Калининград

27 юни, 21:00 часа
Сърбия – Бразилия
Пряко по БНТ 1
Стадион „Откритие Арена“, Москва

27 юни, 21:00 часа
Швейцария - Коста Рика
Пряко по БНТ HD
Стадион „Нижни Новгород“, Нижни Новгород



ГРУПА F


Отбор
М
П
Р
З
ВГ
ДГ
ГР
Т


1. Германия










2. Мексико










3. Швеция










4. Република Корея












ПРОГРАМА:

17 юни, 18:00 часа
Германия – Мексико
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Лужники“, Москва

18 юни, 15:00 часа
Швеция - Република Корея
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Нижни Новгород“, Нижни Новгород

23 юни, 18:00 часа
Република Корея – Мексико
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Ростов Арена“, Ростов на Дон

23 юни, 21:00 часа
Германия – Швеция
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Олимпийски стадион, Сочи

27 юни, 17:00 часа
Република Корея – Германия
Пряко по БНТ HD
Стадион „Казан Арена“, Казан

27 юни, 17:00 часа
Мексико – Швеция
Пряко по БНТ 1
Централен стадион, Екатеринбург



ГРУПА G


Отбор
М
П
Р
З
ВГ
ДГ
ГР
Т


1. Белгия










2. Панама










3. Тунис










4. Англия












ПРОГРАМА:

18 юни, 18:00 часа
Белгия- Панама
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Олимпийски стадион, Сочи

18 юни, 21:00 часа
Тунис – Англия
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Волгоград Арена“, Волгоград

23 юни, 15:00 часа
Белгия- Тунис
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Откритие Арена“, Москва

24 юни, 15:00 часа
Англия- Панама
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Нижни Новгород“, Нижни Новгород

28 юни, 21:00 часа
Англия- Белгия
Пряко по БНТ 1
Стадион „Калининград“, Калининград

28 юни, 21:00 часа
Панама – Тунис
Пряко по БНТ HD
Стадион „Мордовия Арена“, Саранск


ГРУПА Н


Отбор
М
П
Р
З
ВГ
ДГ
ГР
Т


1. Полша










2. Сенегал










3. Колумбия










4. Япония












ПРОГРАМА:
19 юни, 15:00 часа
Колумбия – Япония
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Мордовия Арена“, Саранск

19 юни, 18:00 часа
Полша - Сенегал
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Откритие Арена“, Москва

24 юни, 18:00 часа
Япония – Сенегал
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Централен стадион, Екатеринбург

24 юни, 21:00 часа
Полша – Колумбия
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Казан Арена“, Казан

28 юни, 17:00 часа
Япония – Полша
Пряко по БНТ HD
Стадион „Волгоград Арена“, Волгоград

28 юни, 17:00 часа
Сенегал – Колумбия
Пряко по БНТ 1
Стадион „Космос Арена“, Самара

ОСМИНАФИНАЛИ:

30 юни 2018, 17:00 часа
Първи Група C - Втори Група D (Мач 50)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Казан Арена“, Казан

30 юни 2018, 21:00 часа
Първи Група A - Втори Група B (Мач 49)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Олимпийски стадион, Сочи

1 юли 2018, 17:00 часа
Първи Група B - Втори Група A (Мач 51)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Лужники“, Москва

1 юли 2018, 21:00 часа
Първи Група D - Втори Група C (Мач 52)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Нижни Новгород“, Нижни Новгород

2 юли 2018, 17:00 часа
Първи Група E - Втори Група F (Мач 53)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Космос Арена“, Самара

2 юли 2018, 21:00 часа
Първи Група G - Втори Група H (Мач 54)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Ростов Арена“, Ростов на Дон

3 юли 2018, 17:00 часа
Първи Група F - Втори Група E (Мач 55)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Крестовски“, Санкт Петербург
3 юли 2018, 21:00 часа
Първи Група H - Втори Група G (Мач 56)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Откритие Арена“, Москва

ЧЕТВЪРТФИНАЛИ:

6 юли, 17:00 часа
Победител Мач 49 - Победител Мач 50 (Мач 57)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Нижни Новгород“, Нижни Новгород

6 юли, 21:00 часа
Победител Мач 53 - Победител Мач 54 (Мач 58)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Казан Арена“, Казан

7 юли, 17:00 часа
Победител Мач 55 - Победител Мач 56 (Мач 59)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Космос Арена“, Самара

7 юли, 21:00 часа
Победител Мач 51 - Победител Мач 52 (Мач 60)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Олимпийски стадион, Сочи

ПОЛУФИНАЛИ:

10 юли 2018, 21:00 часа
Победител Мач 57 - Победител Мач 58 (Мач 61)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Крестовски“, Санкт Петербург

11 юли 2018, 21:00 часа
Победител Мач 59 - Победител Мач 60 (Мач 62)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Лужники“, Москва

МАЛЪК ФИНАЛ:

14 юли 2018, 17:00 часа
Загубил Мач 61 - Загубил Мач 62 (Мач 63)
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Крестовски“, Санкт Петербург

ФИНАЛ:

15 юли 2018, 18:00 часа
Победител Мач 61 - Победител Мач 62
Пряко по БНТ 1/ БНТ HD
Стадион „Лужники“, Москва

Novsport.com